медичні маски 1

Вибираючи маску, люди часто орієнтуються на свої відчуття: наскільки їм легко дихати в масці. Але вибирати медичні маски за цим принципом не можна. Адже в марлевих пов’язках нам дихається дуже навіть комфортно, але вони не створюють бар’єру від вірусів. Інша крайність – вибирати маски, занадто щільно облягають лице (ось прям до останнього мікроскопічного прищика). Такі вироби трохи краще, ніж … кляп у роті. І вже на 5-му вдиху людина відчуває кисневе голодування і зриває маску. Якими ж повинні бути медичні маски? Що про них потрібно знати? З чого складаються маски? Як їх вибирати? На що звертати увагу? Як і де купити медичні маски в Києві?

Медичні маски – це санітарно-гігієнічні одноразові медичні вироби, основу яких складає фільтруючий шар, поміщений і спресований між зовнішнім і внутрішнім тканинними шарами.

Головне призначення маски – захищати верхні дихальні шляхи від інфекцій. Одноразові маски потрібні не тільки в медичних установах або на підприємствах, а й у звичайному житті (наприклад, під час догляду за родичем, який простудився). Є кілька показників якості для масок. Давайте розглянемо найважливіші з них.

медичні маски

Кількість шарів в масці

З яких шарів складається маска? Скільки має бути цих шарів для якісного захисту? Кількість шарів в масках може варіюватися від 2-х до 6-и. Чим більше кількість шарів, тим вище надійність маски. Двошарова маска – найпростіша, а маска з 6 шарів має найвищу надійність.

Важливо! У нашому інтернет-магазині Handy24 ви не знайдете двошарові маски – ми не купуємо такі вироби, тому що вважаємо ступінь їх захисту незадовільною. Медичні маски, які можна придбати у нас, – мають мінімум 3 шари. Ми відбираємо для вас тільки найякісніші товари!

Неткані матеріали для масок

З чого ж зроблені шари в масці? Якими повинні бути три шари маски?

  • внутрішній шар (той, який знаходиться біля лиця) з гідрофільними властивостями (здатністю вбирати рідини)
  • середній шар-фільтр (захисний противірусний бар’єр, в деяких видах масок таких шарів кілька)
  • зовнішній шар (знаходиться з боку «вулиці») з гідрофобними властивостями (здатністю відштовхувати рідину)

Сьогодні тришарові медичні маски виготовляють з різних нетканих матеріалів: спанбонду, спанлейса, мальтблауна, СМС і СММС. Про загальні властивості нетканих матеріалів, а також про кожен з цих популярних матеріалів окремо, ми розповідали в попередній статті. Нагадаємо лише основні акценти:

Спанбонд – це міцний нетканий матеріал з мікропористої поліпропіленової паронепроникною структурою і сильними антибактеріальними характеристиками. Добре протистоїть кислотам і лугам. Матеріал можна піддавати стерилізації.

Мельтблаун – ще один нетканий матеріал з дрібнозернистою сітчастою поліпропіленовою структурою. Не пропускає жодних бактерій (навіть самих дрібних). Дуже тонкий і найприємніший (не малозначна характеристика, адже маску на обличчі носити).

СМС – комбінований багатошаровий матеріал, що фільтрує (Спанбонд-мельтблаун-Спанбонд). Добре підтримує форму масок. Той факт, що фільтруючий шар складається з різнорідних матеріалів, і забезпечує найвищу ступінь противірусного захисту – 99%.

Важливо! Ці матеріали не колються, не натирають обличчя в місцях прилягання, не подразнюють шкіру, а по тактильним відчуттям нагадують бавовну. Вони не містять латексу і скловолокна. Тим, у кого алергія на медичну маску, вироби з перерахованих матеріалів підійдуть ідеально.

Від кількості шарів і матеріалу, з якого роблять фільтруючий шар, і залежить противірусна ефективність фільтрації. Тому, купуючи маски, звертайте увагу на 2 цих показника: кількість шарів і тип матеріалу-фільтра.

Комфорт при диханні

Якість маски залежить і від способу її комплектації. Важливо, щоб при складанні масок було сформовано простір на кшталт повітряної кишені. Ций повітряний прошарок відокремлює маску від рота. Карман підтримується спеціальним фіксатором форми.

Комфорт при диханні вимірюється за допомогою величини Delta P. Якщо значення Delta P низька, то дихати буде комфортно, але захист при цьому теж буде низьким. Оптимальні значення Delta P знаходяться в межах 1,7-1,9. При виборі маски перевіряйте і цей показник.

Припустимо, ви переглянули опис і не знайшли в ньому Delta P. Як дізнатися цю величину? Досить буде перевірити кількість шарів і тип матеріалу-фільтра. Оптимальними значеннями Delta P завжди мають 3 і більше різнорідних шарів (СМС та СММС).

Комфорт при носінні

Ще один фактор якості – наскільки добре маска медична прилягає до обличчя. Виріб повинен підлаштовуватися під анатомічні вигини особи, а не провисати на зав’язках.

Медична маска не просто закриває ніс і рот. Вона мінімізує пряму передачу інфекцій від людини до людини. Тому вона повинна добре прилягати з усіх боків:

  • верхнє прилягання забезпечує гнучкий алюмінієвий носової фіксатор
  • прилягання з боків забезпечують посилені бічні каркаси (вони добре фіксують всі верстви, завдяки чому маски не розшаровуються)
  • складочки, які розкладаються посередині (щоб виріб не прилипав до рота під час вдихів) забезпечують прилягання по нижньому контуру обличчя

Велику роль відіграють і вушні петлі або зав’язки. Вушні петлі виготовляють або з круглих, або з плоских гумок. Плоскі тасьми менше здавлюють вушні раковини.

Кращі медичні маски мають мінімум 3 шари з якісних нетканих матеріалів, алюмінієвий носової фіксатор, правильне облягання з повітряним прошарком, вушні петлі.

Всі медичні маски в каталозі товарів Handy24 сертифіковані відповідно до вимог чинних санітарних законів України. Ми дотримуємося всіх умови складування, зберігання і перевезення даних виробів. Наші товари мають акти проведення встановлених законом експертиз і огляду по всім санітарним нормам безпеки.

Тут ви можете купити маски оптом і в роздріб, від 3-х до 6-и захисних шарів, різної форми і кольору (білі, блакитні, зелені, рожеві, жовті, помаранчеві і, звичайно ж, аристократично чорні медичні маски). Маски-респіратори, маски з клапаном і інші види медичних масок.

Замовити медичні маски

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 − 11 =