рукавички вінілові

Життя сучасних людей неможливо уявити без вінілу! Саме цей досить міцний, вологостійкий, які не горючий матеріал використовують для виробництва вінілових рукавичок. Хто, коли і як винайшов цей матеріал? За що його цінують? Для яких сфер закуповують рукавички вінілові? А де їх не можна використовувати? У цій статті – чесно і навіть з гумором про рукавички з вінілу.

Полі … що? А якщо простіше? Вініл, кажете?

Про рукавички вінілові легко говорити, коли хоч приблизно уявляєте собі, що таке вініл. Заради тих, у кого з хімією в школі стосунки не складалися, лізти в важковимовні слова (типу «полівінілхлорид» – він же ПВХ) не будемо. Для позначення всього того, що в дужках, народ придумав більш коротке слово – вініл. Що це, більшість людей так і не зрозуміли, але зате звучить як милозвучно!

Вініл має відношення до… музики. Хто ж не пам’ятає вінілові платівки? Куди там сучасній цифровій музиці до вінілових платівок! Адже саме вініл забезпечував при відтворенні дивовижно якісний звук!

І до… вина цей матеріал теж відношення має. Розмовна назва «vinyl» походить від латинського «vinum» (вино). Це тому що вініловий полімер до роздвоєння в очах схожий за складом на етиловий спирт!

Хочете знати, що виготовляють з вінілу?

Вініл – це відомий у всьому світі полімерний напівфабрикат у вигляді безбарвних гранул, з яких виробляють пластмасу (пластик). З цього матеріалу стільки всього виготовляють! Водопровідні труби, ізоляцію для проводів, вінілові шпалери, аксесуари та іграшки, посуд і господарські товари. Деталі для автомобілів і пластикових вікон, оздоблювальні матеріали, упаковки та вивіски, всілякі наклейки.

А ще медичні товари (в тому числі, рукавички вінілові і презервативи для тих, у кого є алергія на латекс) і багато іншого.

Історичне виникнення і поширення вінілу

Відкрив цей матеріал Анрі Реньо. Сталося це в 1835-му році. Спочатку це було 2 букви – ВХ – вінілхлорид. А третя буква – ПВХ – полівінілхлорид з’явилася пізніше завдяки німецькому фахівцеві Ойгену Бауманну. Не знаю, правда, за що тут дякувати, – адже він просто забув якийсь розчин на підвіконні, а той під впливом світла візьми і перетворися у вініл. Ойгену залишилося лише вигукнути: – Евріка!

І вже на початку ХХ століття була розроблена технологія масового промислового виготовлення ПВХ, яку в 1912-му році Ойген і запатентував. І понеслося! До 30-х років цей матеріал виготовлявся вже по всій Німеччині. Дуже сильно зріс попит на ПВХ під час Другої Світової війни. А після неї почався якийсь вініловий бум, тому що матеріал «проник» в усі сфери життєдіяльності людини.

Життя сучасних людей неможливо уявити без цього матеріалу!

Якими перевагами володіє вініл

  • Сучасний вініл практично не горить. Ось чому він використовується в будівництві і в ізоляції електрокабелів. Нагріваючись, зберігає технічні параметри.
  • Має високу міцність до механічного впливу (ударів, тертя, розривів). Тому вінілові вироби служать довго, не розтріскується.
  • Стійкий до ультрафіолетового випромінювання. При цьому властивостей своих не втрачає. Пофарбовані вироби з вінілу не тьмяніють на сонці.
  • Застосовується в несприятливих погодних умовах, тому що добре переносить як низьку, так і високу температуру повітря.
  • Під час виробництва здатний приймати будь-яку форму, завдяки чому з нього можна виготовити вироби будь-яких складних форм.

Словом, відмінний, досить міцний, вологостійкий і не горючий матеріал.

Чи є у вінілу недоліки? І які?

Цей штучний матеріал не розпадається природним шляхом. Якщо ним багато смітити, то природа, звичайно ж, страждає. Але цей матеріал можна переробляти, отримуючи досить якісну вторинну сировину. Тут проблема не в самому матеріалі, а в тому, що люди не вміють прибирати після себе сміття.

Інші недоліки вінілу теж відносні. Тому що з’являються внаслідок порушень технології під час виробництва. Якщо виконувати всі стандарти під час виробництва, то і недоліків не буде. Так що тут теж проблема не в матеріалі, а в тому, щоб кожному на своєму місці працювати сумлінно.

Ну, а тепер про рукавички вінілові

Рукавички вінілові медичні – оптимальне рішення в тих випадках, коли рукавички необхідно використовувати щодня.

По-перше, тому що в них немає латексу. А це означає, що вони не викличуть алергічних реакцій. Так само, як і рукавички з нітрилу, рукавички вінілові – це гіпоалергенні вироби.

По-друге, тому що якість і характеристики вінілових рукавичок не поступаються іншим виробам з нітрилу і латексу, але (на відміну від них) коштують набагато дешевше.

Іншими словами, рукавички вінілові – відмінна малобюджетна альтернатива більш дорогим рукавичкам.

Інші достоїнства вінілових рукавичок

Досить стійкі до різних хімічних впливів (каустику, лугів, кислот, розчинників, спиртів, основ, олив).

  • водонепроникні, під впливом води не втрачають форму
  • антистатичні, анатомічні, прилягають до шкіри, не сковують
  • більш щільні, легко надягати і знімати, але не сильно тягнуться
  • низькі ціни (більш дешевого замінника латексу сьогодні немає)
  • в деяких сферах їх навіть можна використовувати повторно

Де використовуються рукавички вінілові

  • в медицині (для оглядів, УЗД, рентгенографії, догляду за пацієнтами та інших подібних процедур)
  • на харчовому виробництві, у сфері громадського харчування і в різних сферах обслуговування
  • на виробництві електроніки, в ремонтно-будівельній сфері, в хімічній промисловості
  • в індустрії краси, косметологічних і масажних салонах, тату-студіях, перукарнях
  • в ветеринарних клініках при огляді тварин, а також в фермерстві, садівництві, в побуті
  • для підтримки санітарно-гігієнічних норм в медичних та інших приміщеннях

Де НЕ застосовуються вінілові рукавички

Переваг у таких рукавичок багато, але є і недолік, який треба враховувати при виборі. Цей матеріал чутливий до будь-яких білків (наприклад, до білків, які входять до складу крові). Саме тому

Рукавички вінілові не використовують там, де є зіткнення з кров’ю (хірургічні втручання, забір крові, дослідження крові та фізіологічного матеріалу, нанесення тату, процедури манікюру і т.п.).

Ще раз: для оглядів, проведення УЗД, рентгенівських досліджень та інших подібних процедур – вінілових рукавичок досить. А для маніпуляцій, пов’язаних з кров’ю, рукавички з вінілу використовувати не можна.

Використовують їх там, де немає ризику інфікування, де немає загрози від режуще-колючих предметів, де сам час такої загрози зведено до мінімуму.

Рукавички вінілові не підійдуть також там, де важливо зберігати максимальну чутливість. Вони – більш щільні, тому тактильность в них гірше.

Де купити рукавички вінілові оптом

Відкриттю Анрі Реньо виповниться скоро 200 років! Завдяки цьому фахівцеві і всім, хто згодом допрацював цей матеріал, у нас є тепер ось такий матеріал-довгожитель! От не залиш Ойген Бауман на підвіконні залишки своїх експериментів, і не було б, можливо, рукавичок, які сьогодні розгрібають оптом! В інтернет-магазині Handy24 є всі розміри вінілових рукавичок: XS, S, M, L, XL. З пудрою і без пудри, стерильні і не стерильні, будь-які забарвлення. Але! Все, як ви любите – і сертифікати на всю продукцію, і перевірені виробники, і зручна оплата, і швидка доставка! І ціни – нижче, ніж у всіх! Словом, рукавички вінілові, ми йдемо за вами в каталог!

Замовити рукавички вінілові

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × one =