антисептики для рук

Продовжуємо знайомити вас з антисептиками. У попередній статті ми розповіли вам про лідируючих виробників антисептиків, які надають ринку сучасні антисептики найвищої якості. Сьогодні розповімо про види медичних антисептиків. Як вони класифікуються? Чим відрізняються один від одного? Яке місце в цій класифікації займають антисептики для рук?

Що таке «антисептик»? Почнемо з визначення

Слово «антисептик» перекладається дослівно як «протівогноїстий». Це і є їх основне призначення – запобігати зараженню, загноєнню, розкладанню. Іншими словами, це – знезаражувальний засіб. При описі антисептиків використовують і інші синонімічні визначення:

  • засоби для дезінфекції
  • дезінфікуючі засоби
  • антибактеріальні засоби
  • антисептичні препарати
  • стерилізуючі засоби
  • дезінфектори
  • дезінфектанти
  • санітайзери
  • стерилізатори
  • або просто антисептики

Види антисептиків за сферами застосування:

  • медичні антисептики (ці препарати хімічно безпечні для тканин людини)
  • засоби дезінфекції рук (іноді їх називають дезинфектантами рук або санітайзери)
  • засоби для чищення (використовуються для збирання, клінінгу, санації приміщень і територій)
  • антисептичні препарати, що захищають пило- та будматеріали від бактерій, грибків і вірусів

У цій статті зосередимося на перших двох пунктах: медичних антисептиках і санітайзерах.

Що потрібно знати про медичні антисептики

  • Медичні антисептики добре очищаються від агресивних хімічних агентів, щоб не завдавати шкоди тканинам людини.
  • Ступінь такого очищення буває різною. Тому важливо дотримуватися інструкції з дозування засобу, щоб уникнути опіків.

У медичній сфері антисептичні засоби потрібні не тільки для знезараження тканин і ран пацієнтів, але і для обробки рук медичних працівників, стерилізації інструментарію, обладнання, робочих поверхонь.

Ті медичні антисептики, які призначені для обробки рук, не застосовують для клінінгу. Так само як і миючі засоби, що знищують бактерії, призначені для клінінгу, не застосовуються для заміщення медичних антисептиків.

У кожного антисептика – своє призначення. Антисептик максимально ефективний, коли використовується за своїм прямим призначенням!

Обробка рук і обробка поверхонь

За призначенням виділяють: антисептики для рук, антисептики для стерилізації інструментів, антисептики для обробки робочих поверхонь.

Наприклад, для ефективного знезараження робочих поверхонь використовують Бациллол. Але цим антисептиком не обробляють руки! Тому що засоби, призначені для дезінфекції поверхонь, є хімічно більш агресивними. Як правило, такі засоби мають високу концентрацію антисептичного компонента. Саме тому вистачає невеликої кількості антисептика для обробки великих площ.

Замовити антисептик Бациллол

Іншими словами, антисептики для рук мають концентрацію активної речовини менше, а ступінь очищення вище. Нижче наведемо маленьку шпаргалку, які антисептики і для чого краще використовувати:

  • для обробки рук: АХД
  • для обробки інструментарію: Композит
  • і для обробки поверхонь: Бациллол

Також є універсальні антисептики, які можна використовувати і для обробки рук, і для санації інструментів і поверхонь. Прикладом такого антисептика є Стериліум.

Замовити антисептик Стериліум

Діючі агенти в антисептиках

У медичній сфері використовуються дезінфікуючі засоби на основі різних активних компонентів. Основою для антисептичних засобів можуть бути:

  • окислювачі (наприклад, засоби на основі перекису водню, гидроперита)
  • кислоти (наприклад, препарати на основі саліцилової, борної та інших кислот)
  • луги (наприклад, препарати на основі нашатирного спирту і тетраборату натрію)
  • і альдегіди (наприклад, формалін), і катіони, і солі важких металів (срібла, цинку, міді, свинцю), і фарбуючі антисептики (діамантовий зелений і метиленовий синій), і навіть антисептики на основі рослинних речовин (наприклад, настоянка календули)

Для обробки рук найчастіше використовують:

  • спиртові антисептики

Для виробництва спиртовмісних антисептиків використовують етиловий, пропіловий, ізопропіловий спирт (або в чистому вигляді, або у вигляді комбінації спиртів). Антисептики на основі спирту вважаються найефективнішими. Концентрація спирту в антисептиках буває різною. Чим більше концентрація спирту, тим вище антимікробна ефективність антисептика. Чим менше концентрація спирту, тим більша кількість антисептика знадобиться для дезінфекції. Приклади таких антисептиків: АХД (з пропанолом або етанолом), Композит (з етиловим спиртом) і ін.

Купити недорогий антисептик

  • безспиртові антисептики

Такі засоби не містять спирту, але відсутність спирту не робить їх менш ефективними в боротьбі з бактеріями і вірусами. На відміну від спиртовмісних розчинів, антисептики без спирту не випаровуються, не мають специфічно спиртових запахів, добре розчиняються у воді, стабільні, не дають печіння, свербіння, пересушування. Ще одна перевага: антисептики без спирту мають тривалу антимікробну дію (саме тому, що активна речовина не випаровується, як спирт). Прикладом такого антисептика є Кутасепт.

Замовити антисептик без спирту

  • хлоровмісні засоби

Антисептики для рук на основі хлору характеризуються високою протимікробною, антибактеріальною, антигрибковою, противірусною і спороцидною активністю. Про хлорвмісні антисептики розповімо в окремій статті.

Антисептики для рук: що в них цінується

Важливою характеристикою будь-якого антисептика є співвідношення його активної речовини і часу впливу цієї речовини. Іншими словами, в антисептиках цінується:

а) швидкість знезараження (наприклад, антисептик Стериліум знезаражує руки за 3 секунди)

б) мінімальна кількість розчину (саме тому антисептики оснащені дозаторами)

Антисептик повинен якомога швидше знезаражувати об’єкт найменшою кількістю розчину.

Щоб антисептик володів достатніми захисними властивостями, вміст спирту в ньому має бути від 60% і вище для ізопропілового спирту і від 70% і вище для етилового спирту. Якщо ви купуєте антисептик без спирту, концентрація активної речовини в ньому також повинна бути достатньою – уважно вивчаємо склад антисептика.

Антисептики для рук повинні дбайливо впливати на шкіру, не викликаючи алергій і пересушування. У такі препарати входять зволожуючі добавки (гліцерин, комбінації масел, комплекси вітамінів).

Сподіваємося, що стаття виявилася корисною для вас, і ви тепер маєте всі інструкції, які антисептики для рук вам краще замовляти. А якщо залишилися ще питання, питайте наших консультантів. Або пишіть свої запитання в коментарях під статтею.

Замовити антисептики для рук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seven + nineteen =